Nadziewarka YATO 3L – domowe i profesjonalne nadziewanie bez kompromisów
Jeśli chcesz przygotowywać własne wyroby wędliniarskie, potrzebujesz urządzenia, które ułatwia pracę i pozwala utrzymać powtarzalny efekt. Nadziewarka Maszynka Szpryca do kiełbas 4 Lejki 3L to solidna propozycja marki YATO, zaprojektowana do napełniania farszem osłonek w warunkach domowych oraz w gastronomii. Pionowa konstrukcja i stabilna podstawa sprawiają, że sprzęt dobrze radzi sobie wtedy, gdy liczy się wygoda oraz kontrola nad procesem.
Model o pojemności 3 litrów jest przewidziany do zastosowań profesjonalnych i amatorskich, dlatego sprawdzi się w wielu miejscach: od zakładów przetwórstwa mięsnego, przez restauracje i firmy cateringowe, aż po gospodarstwa agroturystyczne, wędzarnie i domowe kuchnie. To urządzenie, które daje możliwość tworzenia kiełbas, farszów i innych wyrobów z własnych receptur.
Wydajność 11 kg/h i wygodna praca dzięki przekładni 2-stopniowej
Producent zadbał o mechanizm napędowy, wykorzystując zestaw zębatkowy z 2-stopniową przekładnią. Dzięki temu możesz wybrać jedną z dwóch prędkości napełniania, co ułatwia dopasowanie tempa do rodzaju farszu oraz preferencji użytkownika. W praktyce przekłada się to na płynne napełnianie osłonek i bardziej przewidywalny przebieg pracy.
Wydajność urządzenia wynosi 11 kg/h, co czyni je sensownym wyborem zarówno wtedy, gdy robisz większe partie na rodzinne spotkania, jak i gdy potrzebujesz sprzętu do obsługi zleceń w punktach gastronomicznych. Konstrukcja jest zaprojektowana tak, by nadziewarka mogła pracować efektywnie, a Ty nie tracił(a) czasu na ciągłe poprawki.
- 2 prędkości dzięki 2-stopniowej przekładni zębatkowej
- Wydajność 11 kg/h – tempo pracy dopasowane do skali produkcji
Stal nierdzewna, chromowana powierzchnia i demontowalne elementy do czyszczenia
W produkcji wędliniarskiej liczy się higiena, dlatego nadziewarka została wykonana z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Dodatkowo zastosowano chromowaną powierzchnię, która ułatwia mycie i pomaga utrzymać sprzęt w czystości. To szczególnie ważne, gdy urządzenie ma być używane cyklicznie w różnych dniach i przy różnych farszach.
Na uwagę zasługuje także uchylny zbiornik na farsz o wymiarach 140×200 mm. Można go szybko zdemontować i umyć ręcznie lub w zmywarce. Takie rozwiązanie skraca czas przygotowań do kolejnej partii oraz upraszcza załadunek farszem.
Równie istotne są elementy mające kontakt z żywnością: są demontowalne, dzięki czemu utrzymanie czystości nie jest uciążliwe. W praktyce oznacza to mniej pracy „po wszystkim” i większą pewność, że urządzenie jest gotowe do następnego użycia.
Uszczelnienie tłoka i pewne napełnianie bez strat farszu
Przy nadziewaniu łatwo o niepożądane wycieki, które potrafią rozregulować cały proces. W tej nadziewarce tłok wyposażono w silikonową uszczelkę, która ma za zadanie zapobiegać przeciekaniu farszu. Dzięki temu cały farsz zawarty w zbiorniku jest dokładnie wybierany, a na ściankach pozostaje mniej resztek.
To rozwiązanie wpływa na efektywność pracy i ogranicza straty surowca, co przy domowych recepturach oraz w produkcji na większą skalę ma realne znaczenie. Jeżeli zależy Ci na powtarzalności efektów, uszczelnienie pomaga utrzymać stabilny przebieg napełniania.
Zestaw 4 lejków – dopasowanie średnicy do różnych osłonek
Nadziewarka jest wyposażona w 4 wymienne lejki o średnicach: 16 mm / 22 mm / 32 mm / 38 mm. Dzięki temu możesz dobrać końcówkę do rodzaju osłonki i planowanej grubości kiełbas. Taki zestaw sprawia, że urządzenie jest bardziej uniwersalne i pozwala realizować różne warianty wyrobów.
W praktyce oznacza to mniejszą liczbę ograniczeń podczas przygotowywania własnych receptur. Bez względu na to, czy przygotowujesz delikatniejsze kiełbasy, czy grubsze porcje, odpowiedni lejek ułatwia uzyskanie oczekiwanego formatu.
| Parametr | Dane techniczne |
|---|---|
| Model / nazwa | Nadziewarka Maszynka Szpryca do kiełbas 4 Lejki 3L |
| SKU | dbd6b64e7337 |
| Marka | YATO |
| Materiał | Stal nierdzewna |
| Pojemność zbiornika | 3 L |
| Wydajność | 11 kg/h |
| Średnica (wg danych) | 140 mm |
| Wymiary (DxSxW) | 300 x 340 x 570 cm |
| Wysokość (wg danych) | 200 mm |
| Lejki w zestawie | 4 szt. (16 mm / 22 mm / 32 mm / 38 mm) |
| Budowa | Pionowa, stabilna podstawa z gumowymi, antypoślizgowymi nóżkami |
Gdzie sprawdzi się ta nadziewarka? Od wędzarni po domową kuchnię
To urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o szerokim zastosowaniu. Nadziewarka Maszynka Szpryca do kiełbas 4 Lejki 3L jest polecana m.in. dla zakładów przetwórstwa mięsnego, restauracji i firm cateringowych, gdzie liczy się sprawność działania i łatwe utrzymanie higieny.
Jeżeli prowadzisz gospodarstwo agroturystyczne, przygotowujesz wyroby na potrzeby sezonowych eventów albo działasz w branży wędzarniczej, również docenisz praktyczne rozwiązania w konstrukcji. Sprzęt sprawdza się także dla myśliwych i w gospodarstwach domowych, gdy chcesz robić kiełbasy z własnej produkcji.
Warto podkreślić, że uchylny zbiornik i demontowalne elementy pozwalają szybciej przejść przez etapy przygotowania, napełniania oraz czyszczenia. A stabilna baza z antypoślizgowymi nóżkami wspiera komfort pracy nawet w intensywnych godzinach.
Komfort użytkowania i solidna konstrukcja na dłużej
Choć nadziewarka jest przeznaczona do wielu środowisk, jej celem jest przede wszystkim ułatwienie nadziewania. Pionowa budowa wraz ze stabilną podstawą zwiększa kontrolę nad procesem, a gumowe nóżki ograniczają przesuwanie urządzenia podczas pracy.
Chromowana powierzchnia i stal nierdzewna wspierają codzienną pielęgnację sprzętu. Z kolei silikonowa uszczelka w tłoku pomaga ograniczyć ryzyko przecieków, dzięki czemu farsz jest wykorzystywany efektywnie, a Ty możesz skupić się na jakości końcowego wyrobu.
Jeśli szukasz nadziewarki, która łączy wydajność, elastyczność dzięki zestawowi lejków i wygodę czyszczenia, ten model YATO jest naturalnym wyborem do domowej oraz półprofesjonalnej produkcji.